přilby na kolo, helmy na kolo, přilby na in-line, helmy na in-line Krust
skrillex, benga, david guetta, best music, video, music video, art, design, dubstep and many others skrillex, benga, david guetta, best music, video, music video, art, design, dubstep and many others
telefon

2 roky s dítětem

Přehled vývoje dítěte v prvních dvou letech života měsíc po měsíci


V prvních dvou letech života prochází dítě nejsložitějším a nejrychlejším vývojem po všech stránkách. Je tedy žádoucí, aby rodiče věděli, jak své děťátko vhodně stimulovat, aby se vyvíjelo zdravě a spokojeně.

Náš přehled toho, co se v prvních 24 měsících života malého člověka děje, nabízí kromě podrobností o psychomotorickém vývoji miminka také spoustu nápadů na činnosti, které lze s dětmi provádět (včetně masáží, domácího plavání aj.). Najdete zde i spoustu veselých říkanek a popěvků, kterými můžete činnosti s děťátkem doprovodit, či informace o hračkách vhodných pro jednotlivá vývojová období.1. měsíc

Narození dítěte je nejpřirozenější věcí na světě, ale ne tou nejsnadnější. Nové zážitky na tomto světě děťátku zprostředkovává celé jeho tělo. Přechod z ohraničeného bezpečí v matčině těle do volného prostoru představuje náhlou a prudkou změnu – dítě potřebuje čas na to, aby si zvyklo. Jde o poporodní adaptaci novorozence. Při vstupu do nového světa čerstvě narozenému děťátku prospěje, když je položeno na břicho matky, která ho obejme.

Celý článek...
 

2. měsíc

Dovednosti dítěte ve druhém měsíci života

POHYB
– dítě v omezené míře kontroluje pohyby rukou a nohou
– chvíli udrží malý předmět
– několik vteřin dokáže mít hlavu nad podložkou
– mnohem lépe ovládá krk – částečně udrží váhu hlavy
– postupně mizí jednotlivé reflexy – Moroův i uchopovací

Celý článek...
 

3. měsíc

Období prvního roku života se nazývá kojenecké období. V této době se dítě rychle vyvíjí. Už ve třetím měsíci života jsou viditelné individuální rozdíly mezi dětmi v chování, prožívání a také v celkovém vývojovém trendu.

Celý článek...
 

4. měsíc

Ve 2. čtvrtině prvního roku dítě dělá největší vývojové pokroky. Seznamuje se s okolím a navazuje s ním užší kontakt. Projevuje svoje potřeby a přání a lidé kolem něj mu začínají lépe rozumět.

Celý článek...
 

5. měsíc

Výrazně se nyní rozvíjí motorika dítěte. Pokud jste dosud s dítětem cvičili a věnovali se mu i po ostatních stránkách, přináší vaše úsilí první „ovoce“.

Celý článek...
 

6. měsíc

Toto období je časem výrazných změn jak v emočním prožívání dítěte, tak v oblasti motorického vývoje.

Celý článek...
 

7. měsíc

Třetí čtvrtletí prvního roku života je obdobím osamostatňování dítěte od dospělého. Dítě už nemusí čekat na to, až k němu dospělý přijde, protože se k němu dokáže dostat samo lezením. V 7. měsíci už děti začínají rozumět některým slovům a výzvám.

Celý článek...
 

8. měsíc

Stále se zdokonalující dovednost a schopnost dítěte lézt ho osvobozuje od závislosti na dospělých. Jakmile se děťátko dokáže pohybovat po bytě jako brouček (stejně rychle a šikovně), naučí se také velmi obratně vylézat po šikmém nebo i svislém žebříku.

Celý článek...
 

9. měsíc

Dávno se dítěti nelíbí jen ležet na zádech. Tato poloha ho omezuje při hře a při zkoumání okolního světa, a proto se stále častěji otáčí na bříško a zpátky na zádíčka. To už zvládá bez problémů.

Celý článek...
 

10. měsíc

V posledním čtvrtletí prvního roku je už dítě značně samostatné. Dokáže lézt po celém bytě, také vylézt a slézt z pohovky. Dbejme při všech činnostech dítěte na důslednou prevenci úrazů!

Celý článek...
 

11. měsíc

Až do konce prvního půlroku bylo třeba zabezpečovat bezprostřední uspokojení základních potřeb dítěte. Pokud rodiče v tomto období vycházeli vstříc jeho potřebám, naučilo se dítě, že může svým chováním něčeho dosáhnout a není bezmocné.

Celý článek...
 

12. měsíc

Dítko by mělo být koncem prvního roku života značně samostatné. Některé už chodí, dokáže zručně a účelně zacházet s různými předměty, rozumí větám týkajícím se každodenního života, začíná samo mluvit a dává rodičům důkazy o tom, že přemýšlí a hlavně vymýšlí.

Celý článek...
 

13. měsíc

13. měsíc

 

14. měsíc

14. měsíc

 

15. měsíc

15. měsíc

 

16. měsíc

16. měsíc

 

17. měsíc

17. měsíc

 

18. měsíc

18. měsíc

 

19. měsíc

19. měsíc

 

20. měsíc

20. měsíc

 

21. měsíc

21. měsíc

 

22. měsíc

22. měsíc

 

23. měsíc

23. měsíc

 

24. měsíc

24. měsíc

 
Navigace: Úvodní stránka 2 roky s dítětem