přilby na kolo, helmy na kolo, přilby na in-line, helmy na in-line Krust
skrillex, benga, david guetta, best music, video, music video, art, design, dubstep and many others skrillex, benga, david guetta, best music, video, music video, art, design, dubstep and many others
telefon

1. - 6. měsíc

1. měsíc

Narození dítěte je nejpřirozenější věcí na světě, ale ne tou nejsnadnější. Nové zážitky na tomto světě děťátku zprostředkovává celé jeho tělo. Přechod z ohraničeného bezpečí v matčině těle do volného prostoru představuje náhlou a prudkou změnu – dítě potřebuje čas na to, aby si zvyklo. Jde o poporodní adaptaci novorozence. Při vstupu do nového světa čerstvě narozenému děťátku prospěje, když je položeno na břicho matky, která ho obejme.

Celý článek...
 

2. měsíc

Dovednosti dítěte ve druhém měsíci života

POHYB
– dítě v omezené míře kontroluje pohyby rukou a nohou
– chvíli udrží malý předmět
– několik vteřin dokáže mít hlavu nad podložkou
– mnohem lépe ovládá krk – částečně udrží váhu hlavy
– postupně mizí jednotlivé reflexy – Moroův i uchopovací

Celý článek...
 

3. měsíc

Období prvního roku života se nazývá kojenecké období. V této době se dítě rychle vyvíjí. Už ve třetím měsíci života jsou viditelné individuální rozdíly mezi dětmi v chování, prožívání a také v celkovém vývojovém trendu.

Celý článek...
 

4. měsíc

Ve 2. čtvrtině prvního roku dítě dělá největší vývojové pokroky. Seznamuje se s okolím a navazuje s ním užší kontakt. Projevuje svoje potřeby a přání a lidé kolem něj mu začínají lépe rozumět.

Celý článek...
 

5. měsíc

Výrazně se nyní rozvíjí motorika dítěte. Pokud jste dosud s dítětem cvičili a věnovali se mu i po ostatních stránkách, přináší vaše úsilí první „ovoce“.

Celý článek...
 

6. měsíc

Toto období je časem výrazných změn jak v emočním prožívání dítěte, tak v oblasti motorického vývoje.

Celý článek...
 
Navigace: Úvodní stránka 2 roky s dítětem Dítě od 1. do 6. měsíce