přilby na kolo, helmy na kolo, přilby na in-line, helmy na in-line Krust
skrillex, benga, david guetta, best music, video, music video, art, design, dubstep and many others skrillex, benga, david guetta, best music, video, music video, art, design, dubstep and many others
telefon

7. - 12. měsíc

7. měsíc

Třetí čtvrtletí prvního roku života je obdobím osamostatňování dítěte od dospělého. Dítě už nemusí čekat na to, až k němu dospělý přijde, protože se k němu dokáže dostat samo lezením. V 7. měsíci už děti začínají rozumět některým slovům a výzvám.

Celý článek...
 

8. měsíc

Stále se zdokonalující dovednost a schopnost dítěte lézt ho osvobozuje od závislosti na dospělých. Jakmile se děťátko dokáže pohybovat po bytě jako brouček (stejně rychle a šikovně), naučí se také velmi obratně vylézat po šikmém nebo i svislém žebříku.

Celý článek...
 

9. měsíc

Dávno se dítěti nelíbí jen ležet na zádech. Tato poloha ho omezuje při hře a při zkoumání okolního světa, a proto se stále častěji otáčí na bříško a zpátky na zádíčka. To už zvládá bez problémů.

Celý článek...
 

10. měsíc

V posledním čtvrtletí prvního roku je už dítě značně samostatné. Dokáže lézt po celém bytě, také vylézt a slézt z pohovky. Dbejme při všech činnostech dítěte na důslednou prevenci úrazů!

Celý článek...
 

11. měsíc

Až do konce prvního půlroku bylo třeba zabezpečovat bezprostřední uspokojení základních potřeb dítěte. Pokud rodiče v tomto období vycházeli vstříc jeho potřebám, naučilo se dítě, že může svým chováním něčeho dosáhnout a není bezmocné.

Celý článek...
 

12. měsíc

Dítko by mělo být koncem prvního roku života značně samostatné. Některé už chodí, dokáže zručně a účelně zacházet s různými předměty, rozumí větám týkajícím se každodenního života, začíná samo mluvit a dává rodičům důkazy o tom, že přemýšlí a hlavně vymýšlí.

Celý článek...
 


Navigace: Úvodní stránka 2 roky s dítětem Dítě od 7. do 12. měsíce